<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1567243482-1043-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> تابوت هزار ساله ای که تو یک صومعه کشف شد

Warning: file_put_contents(logs/1567243482-7521-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
به گزارش ایسنا و به نقل از سی ان ان، یک تابوت هزار ساله که ظن می جوی به اسقف اعظم قرن یازدهم این کنیسه دلبستگی دارد، پس از اجرا مراحل پیچیده از کلیسای سنت یوهانیس، یکی از باستانی ترین کلیساهای این کشور، خارج کشیده شد.

اندکی از این تابوت هزار ساله برای اولین کود درون سال ۲۰۱۷ دیده شد و پس از آن باستان شناسان بیش از یک سال زمان برای انجام عملیات حفاری لایه بوسیله لایه صرف کردند تا داخل نهایت موفق بوسیله کشف تابوت ۷۰۰ کیلوگرمی دفن شده در این کلیسا شدند.

طبق گزارش منتشر شده توسط « دویچه وله»، در چهارم ژوئن امسال یک آویشن ۱۴ نفره با استفاده از یک سیستم قرقره ای پیچیده پرده از راز این تابوت هزاره ساله برداشتند.

از آنجایی که این تابوت قرن ها در تالار پا بر جا کلیسا و به رو به محراب تدفین شده بود، باستان شناسان معتقدند هویت این فرد دفن شده وابستگی نزدیکی با مسجد داشته است و بوسیله احتمال زیاد این بی نظیر اسقف اعظم ماینتس (در سال های ۱۰۱۱ تا ۱۰۲۱ پس از میلاد مسیح) بوده است. با این حال محققان معتقدند معاینه های بیشتر می تواند هویت کنجکاو این بی مانند را روشن کند.

« گوییدو فَکانی» سرپرست این تیم باستان شناسی اقرار کرد: « برای حفاری این مکان مدت زمان طولانی را به آماده کردن تمهیدات لازم خاص دادیم.»

« فکانی» افزود، عظم های فرد تدفین شده تقریباً کاملاً پوسیده و حتی اثری از دندان این بی همتا همچنین یافت نشده است. وی معتقد است بود آهک درون تابوت سبب تجزیه تند جسد کشیش اعظم شده است.

نماینده جامعه پروتستان های روستا «ماینتس» این اکتشاف را رویدادی شگفت آور نشانی کرد و افزود: این اکتشاف مسؤلیت بزرگی بخاطر وی به شمار محسوب می شود.

یک تیم محقق از سال ۲۰۱۳ با شعار بازسازی و کسب اطلاعات بیشتر داخل مورد تاریخچه این کلیسا به این مکان فرستاده شدند. انجام تحقیقات و کاوش در این کنیسه از سال ۲۰۱۳ تا کنون حدود ۷ میلیون یورو هزینه درون بر داشته است.