دستگیری بدل انداز شمش طلا | مال باختگان بخاطر وقوف متهم به پلیس مراجعه کنند

به گزارش همشهری آنلاین سرهنگ کارآگاه کامیار چهری در گفت وگو با پایگاه خبری پلیس گفت: سیزدهم آبان ماه سال جاری پرونده کلاهبرداری با عنوان «بدل اندازی» بخاطر تحقیق تخصصی بوسیله پایگاه ثالث پلیس آگاهی ارجاع و در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: شاکی پس از مراجعه بوسیله این شان اظهار کرد: سیزدهم آبان درون خیابان شیخ صفی تو حال فروش دلار بودم که بی همتا ناشناسی به من نزدیک شد و گفت چرا بوسیله جای فروش دلار، شمش طلا نمی خرید؛ پس ازآن با چرب زبانی مرا فریب داد و ترغیب کرد شمش طلا بخرم. بعد با هم سوار خودرو ۴۰۵ او شدیم. تو همین خلال یک عدد شمش طلای ۱۸۰گرمی به من علامت عدل و درون عوض آن از غلام دلار گرفت و پس از این که غلام از خودرو پیاده شدم فوری از نگرش دور شد. شمش طلا را به طلافروشی بردم و آن جا حیات که مسبوق شدم این شمش تزئینی است و هیچگاه ارزشی ندارد.

مهتر پایگاه سومین پلیس آگاهی پایتخت ابراز کرد: اقدامات پلیس برای خبر متهم و محل اختفای وی آغاز شد و پس از چشم پوشی چند روز کارآگاهان مسبوق شدند متهم در خیابان سهروردی در حال فروش خودرو ۴۰۵ خود است تا آخرین مدارک و ادله اثبات جرمش را از بین ببرد.

وی تصریح کرد: بلافاصله اکیپی از کارآگاهان این گیرایی به خیابان سهروردی اعزام و موفق شدند مستنطق را در سوم آذرماه دستگیر و به گیرایی ثالث نماینده آگاهی منتقل کنند.

سرهنگ چهری ادامه عدل: متهم که رجولیت ۵۳ ساله، مجرد، ساکن خیابان پیروزی تهران و دارای چندین سابقه تو خصوص جرایم مالی است، تو همان بدو درگاه در پایگاه به بزه انتسابی خود اعتراف کرد و در خصوص روال و شگرد کلاهبرداری اش گفت: از چند ماه پیش رفتار به معامله تعدادی شمش تزئینی کردم و سپس در خیابان هایی که می دانستم نگرش حضور فروشندگان ارز است پرسه می زدم و پس از انتخاب سوژه کلاهبرداری می کردم.

مهتر گیرایی سوم پلیس آگاهی پایتخت با بیان این که متهم با اجازه دادیار شعبه ۲ دادیاری دادسرای ناحیه ۷ تهران روانه زندان شد، در سرانجام از شهروندانی که به این قانون و شگرد از آنان کلاهبرداری شده است کام بخاطر شناسایی بازپرس به موجودی سوم پلیس آگاهی پایتخت رجوع کنند.