تیغ سفید ۹ میلیون پوندی درسدن داخل دزدی موزه به اختلاس رفت

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از گاردین، ارسی «مخزن سبز» قصر سلطنتی درسدن اعلام کرد جواهرات دزدیده شده داخل دزدی روز دوشنبه ۴ آذر محتوی یک شمشیر با قبضه ای جواهرنشان دارای ۹ الماس بزرگ و ۷۷۰ لوزی دامن و یک گردنبند شانه دارای الماس اسمی سفید ۴۹ قیراطی درسدن است.

سرقت از ارشد ترین گنجینه هنری اروپا | سه کلکسیون جواهر بسیار ارزشمند دزدیده شد

یازده قلم جواهرات و بخش هایی از سه قلم دیگر در این حادثه بوسیله دزدی رفته اند.

الماس سفید درسدن یکی از گران ارزش ترین جواهرات داخل این مجموعه بود که زمانی بوسیله فرمانده پیشین ساکسونی، اوگوستوس قدرتمند، تعلق داشت.

کارشناسان قیمت این لوزی را ۸ تا ۹ میلیون پوند تقویم می کنند.

این تیغ دار کردن با بریدن کوسن لباس تو اوائل قرن هجدهم باریک و با قیمت بالایی بوسیله اگوستوس قدرتمند، حاکم ساکسونس داخل ۱۷۲۸ خریده شد.

تصاویر دوربین مداربسته که اواخر روز دوشنبه بوسیله نماینده شهر درسدن آلمان منتشر شد، یکی از دزدان را نشان می دهد که با مصرف از یک تیشه جعبه ویترین حاوی سه مجموعه جواهر شیشه نشان را می شکند.

پلیس درسدن می گوید با همکارانش داخل برلین در ربط هستند تا معلوم شد آیا این دزدی کردن با دزدی مشابهی که دو سال پیش تو پایتخت آلمان قیافه داد، ارتباط دارد یا نه.

در آن هنگام در سال ۲۰۱۷، ۱۰۰ کیلوگرم سکه طلای ۲۴ عیار از «موزه بود»  برلین دزیده شد. چهار مرد مرتبط با یک باند گنگستری در برلین بعدها در ربط با این ربودن دستگیر و محاکمه شدند، اما سکه ها هیچگاه پیدا نشدند.

نماینده درسدن پاداشی ۵۰۰۰۰۰ یورویی برای اطلاعات منجر بوسیله دستگیری دزدان جواهرات ارسی سلطنتی این شهر تعیین کرده است.