چرا کرونا برخی را زامبی می یواش

به گزارش همشهری آنلاین، برای مقابله با تکثیر و انتقال ویروس کرونا، کلکسیون ای از توصیه ها صورت پژمان است. از جمله اینکه تا قطع امکان پذیر افراد از یکدیگر فاصله بگیرند، درون تجمعات شرکت نکنند و شبیه آن. از سوی دیگر موعظه شده است که حتی المقدور تو خانه بمانند که ناگزیر آن کمتر بیع کردن و سر زدن به فروشگاه هاست.

این دو وعظ ولی در فدایی نفوذ کردن های عجیبی به وجود آورده است. رعایت فاصله حساب دان از دیگران و عدم حضور در اجتماعات باعث شده که گروهی از آدم فرار کنند. نصیحت به در ساختمانی ماندن نیز باعث شده تا گروهی به فروشگاه ها و مغازه ها یورش ببرد و فروشگاه های نمایش کننده مواد مصرفی روزمره را تهی از هر جنسی کنند.

چنانچه چه این شیوه اقدام در ایران تقریبا دیده نمی شود اما در برخی از نقاط جهان بوسیله ویژه تو اروپا و مناطقی از استرالیا و آمریکا که موضوع کرونا جدی تر شده است، بیشتر به چشم می آید. انگیزه تهی ماندن برخی از کتابخانه های فروشگاه های زنجیره ای تصاویر | خالی شدن فروشگاه های سیدنی پس از مسری کرونا غارت فروشگاه های ایتالیا بعد از شیوع کرونا ویدئو

درون خصوص مورد اخیر، دویچه وله در یادداشتی با نشانی ” هجوم به مغازه ها از ترس کرونا، منطقی یا بی منطق؟” به این جنس اقدام در آلمان پرداخته است: 
این روزها مردم درون آلمان کیلو کیلو اسپاگتی می خرند. قفسه مجری های کنسرو و کاغذ توالت خالی است. قدری از مردم طوری رفتار می کنند که گویا راحتی است به پشت کرونا قحطی بیاید. این احساس چقدر منطقی است و انبار کردن چقدر ضروری؟

“تاگس شاو”، سایت شبکه اول تلویزیون آلمان، تو توصیف حال و هوای این روزهای آلمان نوشته هرکس این روزها بوسیله ابتیاع می رود به گمان قوی با کتابخانه خالی فروشگاه ها معلوم می شود. انبار کردن مواد غذایی این روزها دستمایه طنز و سخریه بسیاری نیز شده است. بخصوص اخبار و تصاویری راست و ناراست تیمار در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند. هرکس گشتی در این شبکه ها بزند تخیل می یواش کل آلمان از هول کرونا به فروشگاه ها هجوم توقیف است.

ولی چه عاملی مردم ها را به صرافت این می اندازد که کالاهای عمر روزمره را تو زیرزمین مسکن خویشتن پس انداز کنند؟ آنهم در شرایطی که سیاستمداران و صاحبان فروشگاه ها تاکید می کنند که هیچ دلیلی برای نگرانی از کمبود لوازم بود ندارد. دشمنی نامرئی

اشتفان گرونوالد، روانشناس و مدیر “موسسه پژوهشی راسته و رسانه ای راینگولد” علت این رفتار را چنین توضیح می دهد: «مردم در برابر ویروس کرونا با یک دشمن نامرئی فاش هستند و این آنها را دچار دریافتن نوعی ناتوانی می بطی ء.» او پارسا است که مردم با روی آوردن به ابتیاع انبوه این عاطفه را معین می کنند که اقتدار علامت دادن واکنش به این متخاصم نامرئی را پیدا کرده اند.

این روانشناس به تاگس شاو می گوید که شستن دست ها و استفاده مدام از اسپری ها و دستمال های ضدعفونی بسیار از آنکه درون ارتکاب نفعی داشته باشد، از دیدن روحی به انسان این تصور را القاء می کند که علیه ویروس ملتفت عمل شده اند.

درون این شرایط هرکس هم که به فکر ذخیره کردن نیافتاده باشد، با دیدن این متد بوسیله تشویش می افتد و احتمالا بوسیله فکر خرید متراکم می افتد. بمنظور تصور می نرم اگر نجنبد ته حکم مشت خالی می ماند. بوسیله عبارتی «بی تابی از کرونا زننده تر از خود کرونا به یک اپیدمی دگرگونی می شود». نگرانی از درهم شکستن ساز و فقره مطمئن متاع

پاسخ بوسیله این سوال مشکل است که آیا نگرانی از استاندارد توانایی یا ناتوانی دولت و صاحبان فروشگاه ها در تامین مایحتاج ضروری منطقی و منطبق بر واقعیت است یا نه؟

پاسخ گردانندگان عمده فروشی ها می گویند: «اگرچه ما در حال فراهم تو فدایی فروشگاه های مواد غذایی با تقاضای اضافی برای مواد غذایی با تاریخچه مصرف طولانی (متناسب ذخیره) معلوم هستیم، اما تامین کالاهای ضروری و مواد غذایی درون سطح آلمان به شکلی کاملا عادی امتداد دارد.»

در همین مناسبت تاکید می شود که روش مطمئن مایحتاج ضروری و روزمره به شکلی کاملا سازمانیافته و طرز کار انجام می شود و آمادگی کامل در این زمینه حیات دارد. تنها در صورتی که محصولاتی وارداتی باشند و از کشورهایی متوجه شوند که قرنطینه شده اند، آنگاه امکان دارد به شکل مقطعی با کمبود این مواد معلوم شویم. تصویر | آدم آمریکا حزن در بحران کرونا برای خرید صف بستند تحلیلی از ژیژک: ویروس کرونا یا ویروس ایدئولوژی

با این همه بیم منطق نمی شناسد. بخاطر همین توصیه می شود هرکس واقعا نگران این است که زمانی مجبور شود ۱۴ روز از درون خانه بیرون نرود و گرسنه بماند، بهتر است برای خلاصی از این نگرانی بخشی از مواد مورد نیازش را انبار یواش تا خیالش راحت شود. 

البته وارسته از این که ویروس کرونا چقدر شیوع پیدا نرم یا نه، وزارت کشور و «موسسه نگاهداری از مردم و کمک رسانی در برابر فجایع» سفارش می کنند که خوب است مردم ابد مقداری ذخیره برای روز مبادا داشته باشند. مثلا به کمیت ای که بتوانند ۱۰ روز را عاری نیاز به ابتیاع ضابطه کنند. این وعظ ای است که تاکنون برای مواردی غیر از کرونا شده است؛ مثل ساری شدن سیل یا قطع شدن سراسری صاعقه یا باران برف وزین و قطع شدن راه های ارتباطی، بوسیله عبارتی برای روبرو شدن با شرایط اضطراری و فجایع طبیعی. پس انداز آری، احتکار نه!

تاگس شاو نوشته انتزاعی این وعظ این نیست که کیلو کیلو مواد غذایی انبار کنید. برای اینکه بعد مجبور می شوید کیلو کیلو مواد غذایی فاسد شده را به سطل زباله بریزید. خرید متراکم مواد ضدعفونی کننده و ماسک نیز نهایتا می تواند بوسیله این منجر شود که  بیمارستان ها و جاهایی که این مواد را واقعا لازم دارند، با کمبود پدیدار شوند. پس خود را مهیا کنید ولی احتکار نکنید.

از این گذشته پزشکان می گویند که ضدعفونی کردن مشت ها در خانه هیچگاه سودی ندارد. شستن دست ها همانقدر مفید است که استفاده از ژل ضدعفونی. این مواد در مکان های عمومی بوسیله مراتب بیشتر مورد نیازند. کارشناسان و پزشکان مردم را به شکل جدی نسبت بوسیله احتکار مواد ضدعفونی کننده هشدار داده اند. آغاز اقدامات سختگیرانه در ایتالیا برای مهار کورونا| تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، سینماها و تئاترها

ایریس چنبری، مدیر انستیتوی بهداشت در کلینیک دانشگاه لایپزیگ می گوید: «این مواد قبل از آنکه برای مقابله با ویروس کرونا بوسیله کار آیند، لازمه کار روزمره در بیمارستان ها و حجره های جراحی و برای حفاظت از بیماران درون طبق روستا ها بیماری دیگر است.» اگر قرنطینه شوم کسی به داد من می رسد؟

شاید خیلی ها از خود بپرسند تو صورتی که ناسالم شوم و قرنطینه، تکلیف ام چیست؟ آیا امکانی برای تهیه کالاهای ضروری دارم؟ داخل بیشتر موارد این دوستان و افراد خانواده هستند که کار تهیه مواد غذایی و سایر نیازهای فرد قرنطینه شده را بر عهده می گیند و مواد مورد حاجت او را تا درون خانه می رسانند.

اما حتی اگر شناخت خواه آشنایی نداشته باشید نیز جای نگرانی محو. درون این رخ هم گذاری های دهات و مراکز بهداشتی مسئول رسیدگی به شما هستند. یک مدل شهر هاینزبرگ و حومه آن است. داخل این منطقه دسته های داوطلب از مردم تشکیل شده که بوسیله مدد بیماران می شتابند. صلیب سرخ آلمان نیز متوجه ایفا شده و گفته که امکانات خود را در اختیار بیماران کرونا قرار می دهد. پزشک اورژانس آلمانی از کمبود امکانات شکایت می درنگ | ویروس از غرب آلمان به سمت شرق گسترش می یابد کرونا به بی ام و رسید | ۱۵۰ نفر از کارکنان در قرنطینه وقتی خرید انبوه به مخالف ابتیاع تبدیل می شود

با تمام دغدغه ای که درباره ابتلا به مصیبت کرونا تو همه کشورها به وجود آمده، اما بیع انبوه، پس انداز کردن و در خانه ماندن یک نکته مثبت تیمار می تواند داشته باشد؛ دو هفته ماندن در خانه، در محیط خصوصی و سرگرم با قوم ، به نوعی فرد را از استرس زندگی روزمره می تواند وارسته بطی ء.

اگر از این زاویه به روانی نگاه کنیم شاید بشود مولود گرفت که استرس برای ابتیاع انبوه، مقدور است خود بوسیله مخالف استرس دگرگونی شود و بوسیله احتیاج برای انبار کردن دستکم به شکل مقطعی پایان دهد.