تصمیمات ضدکرونایی جدید شنبه ابلاغ می شود؛ گلچین نحوه اداره تهران | رفتار مهمی که از فردا در تهران ادا می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: امروز جمعه ۲۳ اسفند ماه با قرارگاه ثارالله به عنوان قرارگاه اساسی استان تهران میتینگ بسیار مهمی را با حضور کامل دستگاه های اجرایی و انتظامی، امنیتی و قضایی داشتیم و مصوبات خوبی تصویب شد که فردا شنبه از سوی کلکسیون استانداری تهران بوسیله دستگاه های مرتبط داخل استان تهران ابلاغ می شود.

وی افزود: این مصوبات درباره نحوه سازمان قصبه تهران در روزهای آتی است؛ تصمیمات بسیار خوب و فنی اندوهناک شد که فردا ابلاغ می شود.

زالی دنباله داد: اقدام مهم دیگری که از فردا داخل تهران انجام می شود و نیازمندیم که شهروندان با ما همدستی کنند، توسعه بحث های پیشگیرانه و ایجاد شبکه های مختلف برای استعمال از مراقبین مصونیت در سطح دهکده تهران بخاطر بیماریابی و کشف زودتر موارد مثبت کرونا است. بر همین اساس، از فردا از عادت سامانه salamat.gov.ir افرادی که قادر به خوداظهاری هستند، اطلاعاتشان به سامانه سیب نقل مکان می شود و پس ازآن همکاران ما داده ها را از سامانه سیب حصول کرده و خودشان با شهروندان تهرانی تماس می گیرند که عده ۴۰۳۰ بر روی تلفن شهروندان می افتد. حدود ۲۱۰ ثانیه کشش می کشد که شهروندان درباره حیات یا عدم وجود علائم کرونا اطلاعاتشان را ارائه دهند. همچنین افرادی که مستقیما به مراکز جامع سلامت که اسامی آن قبلا اعلام شده، رجوع می کنند، داخل آنجا مورد غربالگری قرار می گیرند.

وی گفت: فکر می کنیم با این اقدام اندوه بتوانیم افراد مبتلا را زودتر معارفه کنیم و تیمار پروگرام های پیشگیرانه را ارتکاب دهیم و در جوهر حال از ارجاعات بی تک به بیمارستان ها جلوگیری کنیم.

وی تأکید کرد: یکی از دلایلی که داخل روزهای اخیر سبب اضافه تعداد بیماران شده، حضور افراد به قیافه سرپایی و بدون لزوم بیمارستانی در بیمارستان های برگزیده ماست که به دلیل آلودگی محیط بیمارستان ممکن است فرد آلوده شود. بنابراین بخاطر کاهش بار مراجعات به بیمارستان ها، این اقدام را ایفا دادیم. در لب حال مراقبین سلامت و مراقبین بهداشتی ما از فردا در بیمارستان ها استوار می شوند و به محض اینکه بیماری با تشخیص کرونا مثبت شد، از همانجا با خانواده ها تماس محزون و نسبت به شناسایی، ایزوله سازی و قرنطینه درون ساختمانی اقدام می کنند.