فیلم و تصاویر | نظامی اشکانی شیوه از گور مریض کرونایی برآورد

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از محفل خبرنگاران، علی رمضانی پاجی مورخ و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ مازندران  گفت: دیروز هنگام تدفین یکی از جان باختگان کرونایی در روستای پاچی میانه بسرنوشت شوم دچار کردن دودانگه شهرستان ساری ، گور یک سرباز اطراف اشکانیان کشف شد.

او درون خصوص چگونگی کشف این مزار باستانی افزود: برای احترام گذاردن پروتکل های بهداشتی باید قبر فرید فوت شده پیاده شدن اثر کرونا را اندکی عمیق تر می کندیم که هنگام حفاری به یک گور مربوط بوسیله اطراف اشکانیان مواجه شدیم.

 رمضانی پاجی ادامه عدل: همان دم تصویری از این گور قدیمی و اشیای وجب آمده از مزار  را برای دکتر فلاح از باستان شناسانی که بر روی تمدن ایران باستان در ایران و عراق فعالیت می درنگ ارسال کردم که وی با توجه به فداکار شواهد مانند لباس قداره و ابزاری که با این پیکر دفن شده وجود اعلام کرد این خاک صددرصد متعلق به یک سپاهی دوره اشکانیان است.

این پژوهشگر تاریخی مازندران گفت: علاوه بر بقایای استخوان بندی این نظامی اشکانیان، یک مغز ظرف سفالی که در قضیه کندن قبر تخریب شد، کمی از یک دشنه آهنی و یک تیردان نیز کشف شد.

آثار کشف شده به عوامل انتظامی تحویل داده شد

رمضانی ادامه قسط: یکی از دندانپزشکان منطقه همچنین با دیدن تصویری از دهان های این لشکری اشکانی، از نیکو بودن شکل دندان های او ابراز حیرت کرد و گفته وجود به نظر می رسد دندان های این سرباز ۲۳۰۰ ساله ایمپلنت شده است.

او با پیش روی اینکه همه آثار کشف شده از این خاک قدیمی پس از صورتجلسه به عوامل انتظامی تحویل شد، دنباله داد: ۲ سال قبل غم در این گورستان برخی اشیای تاریخی کشف شده بود که میراث فرهنگی قدمت آن را حدود سه گانه هزاره و ۵۰۰ تا پنج هزار سال قبل تخمینی زده بودند.

گزارشی از محل این کشف را ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4 کرونا، سرباز اشکانی را در مازندران از مزار درآورد