ایرانی ها در ترکیه هم باعث افزایش بها مسکن شدند | جذابترین قصبه ترکیه برای خانه فروختن ایرانیان کجاست؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از روزنامه دیلی صباح نوشت: با افزایش تقاضا بخاطر خرید ملک توسط سرمایه گذاران ایرانی، معیار فروش مسکن به اتباع اجنبی در شهر ساحلی ازمیر در حاشیه دریای اژه به اتباع خارجی برای مقدماتی وهله از زمان مسری مجادله ویروس کرونا روندی تصاعدی پدیدار کرده است. به گفته نمایندگان املاک، کسانی که برای تنخواه گذاری در راسته مسکن از ایران بوسیله ترکیه می آیند نسبت بوسیله ازمیر از خود علاقه نشان داده اند. 

به گفته یک مشاور املاک در ازمیر که هشت سال پیش از ایران به این ولایت آمده، تسهیلات جدید بانک های زین درون افزایش رغبت ایرانیان به بیع ملک در این کشور موثر بوده است. بانک های دولتی زراعت بانک، وکیف بانک و هالک بانک از اوایل ماه ژوین بدهی های رهنی کم سابقه ای را داخل اختیار مشتریان خویشتن استراحت می دهند. 

این مشاور مسکن با اشاره بوسیله این که یکی از دلایل اصلی خرید سرزمین در ترکیه توسط ایرانیان کسب شهروندی این ملک است، گفت: علاوه به خشکی امدن ایرانی ها، عراقی ها، افغانستانی ها و شهروندان برخی از کشورهای اروپایی زیادترین علاقه را به خرید قلمرو در قصبه ازمیر دارند. 

از سال ۲۰۱۳ و با تغییر داخل قوانین معامله ملک توسط اتباع اجنبی در ترکیه، میزان فروش خانه بوسیله خارجی ها در این کشور افزایش محسوسی را تجربه کرد که بعدها این روند با تصویب قانون متاخر شهروندی سرعت بیشتری غم پیدا کرد. طبق قوانین جدید، اتباع اجنبی با خرید ساختمان ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بیشتر می توانند شهروندی ترکیه را بوسیله مشت آورند. 

مقابل اخبار مرکز آمار ترکیه، در بازه زمانی ژانویه تا مارس امسال معیار بیع بناء به اتباع خارجی بوسیله ۱۱ هزاره و ۶۸ واحد رسید که نسبت بوسیله مدت مثل سال قبل ۱۱ درصد اضافه نشان می دهد. 

تو مجموع سال قبل نیز اتباع اجنبی بیش از ۴۵ هزاره واحد خانه را در ترکیه خریداری کرده بودند.